Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Є-ліки Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 21 вересня 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2015-01-15

Аналіз роботи комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктур при райдержадміністрації

Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктур при райдержадміністрації(далі Комітет) в районі протягом звітного періоду 2014 року здійснює свою роботу відповідно до Указу Президента України від 18 грудня 2007 року № 1228/2007 “Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями”, Типового положення про комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктур затвердженого спільним наказом Мінбуду України та Мінпраці України від 08.09.2006 № 300/339 та розпорядження голови райдержадміністрації від 25.06.2014 № 137 “Про комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктур при райдержадміністрації».
Комітет, є консультативно-дорадчим органом при райдержадміністрації, основними завданнями якого є забезпечення та здійснення громадського контролю щодо відповідності елементами доступності вимогам чинних будівельних норм, підготовка пропозицій з питань створення сприятливого доступного середовища, надання інформації та консультативної допомоги, сприяння ефективній взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
На території Лугинського району проживає 1108 осіб з обмеженими можливостями, в тому числі 73 дитини-інваліда.
За участю громадських організацій інвалідів, ветеранів постійно проводяться спільні засідання, круглі столи, диспути. Представниками Лугинської районної громадської організації людей з інвалідністю «Гармонія» та членами комітету доступності здійснюється моніторинг доступності об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур для маломобільних груп населення.
За звітний період роботи 2014 року проведено 4 засідання комітету, на яких розглянуто питання:
- про хід виконання Указу Президента України від 18 грудня 2007 № 1228/2007 „Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями”.
- про хід виконання Указу Президента України від 02 березня 2009 № 113/2009 „Про першочергові заходи щодо поліпшення становища осіб з вадами зору”
- про створення доступу до об'єктів соціальної інфраструктури для осіб з обмеженими можливостями на території сільських та селищних рад.
Відділом архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства, будівництва та цивільного захисту населення райдержадміністрації не допускалось прийняття в експлуатацію об'єктів житлового та громадського призначення без створення безпечних умов для користування особами з обмеженими фізичними можливостями. При видачі та погодженні необхідної документації на будівництво нових об'єктів соціального значення ставляться вимоги щодо забезпечення вільного доступу до цих об'єктів людей з обмеженими фізичними можливостями, а саме: облаштування їх пандусами, поручнями та зручними під'їздами. Сільськими радами ведеться робота по облаштуванню об'єктів соціальної сфери пандусами та поручнями для безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями. Всі автобусні зупинки в населених пунктах району облаштовані лавками для сидіння.
Під час виборчої компанії, сільськими та селищними головами, створювались належні умови доступу до виборчих дільниць осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Аналіз свідчить, що на даний час, в основному, вже пристосовані для вільного доступу приміщення районної державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лугинського району, дитячо-юнацька спортивна школа, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, районний центр зайнятості та інші.
Відповідно до законодавчих актів комітет доступності в подальшому буде здійснювати належний та дієвий контроль за створенням безперешкодного середовища для маломобільних груп населення з дотриманням державних будівельних норм до житлових будинків, закладів соціального та громадського призначення.


Т.В.Татарнікова,
секретар комітету,
головний спеціаліст сектору
обслуговування інвалідів,
ветеранів війни та праці


  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP