Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Є-ліки Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 16 листопада 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2015-01-23

Спільними зусиллями до кращого майбутнього

Вперше у стінах райдержадміністрації відбувся семінар з питань розвитку експорту, на який було запрошено близько п’ятнадцяти підприємців та підприємств, що функціонують на території Лугинського району. Напрями роботи їх різні, продукція різнопланова, та всі запрошені – представники малого та середнього бізнесу, яким просто необхідний поштовх для подальшого розвитку.

Ініціатива проведення даного семінару належить Крамаренку Сергію Михайловичу – начальнику відділу економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі райдержадміністрації, який долучив до роботи Ромашко Аллу Анатоліївну – директора Агенства розвитку бізнесу та представника АТ «Укрексімбанк».
Ідея хороша і знайшла підтримку у керівництва та запрошених підприємців і представників підприємств району, яким до цього часу доводилося самим шукати консультацій та допомоги для розвитку власної справи та просування на ринку продуктів її діяльності. Як відмітив Двуреченський В.П. на початку семінару, - влада і представники бізнесу є одним середовищем і якщо все добре у одних, то й у інших теж. І починати будувати це середовище потрібно зі співпраці.


Тема першого виступу стосувалась налагодження співпраці з підприємствами Східної та південної Європи. Алла Анатоліївна, яка працює із італійськими бізнесменами останні десять років навела конкретні приклади механізму роботи іноземних підприємств та провела паралель із ситуацією у нашій країні. Все не так погано, як ми звикли чути і бачити. Україна і наш регіон зокрема багаті на сировину та ресурси, що здатні запустити роботу не одного підприємства і виробляти різнопланову продукцію у різних галузях. І що цікаво для слухачів семінару, які напряму причетні до бізнесу – можна успішно співпрацювати з іншими країнами та експортувати вироблену продукцію, отримуючи при цьому максимальну вигоду. Так, наприклад, наші бізнесмени, що займаються обробкою деревини, можуть успішно готувати продукцію на експорт, налагоджувати зв’язки та розширювати підприємство і його можливості. Те ж саме стосується і молочних ферм. Алла Анатоліївна навела конкретний приклад: майже всі власники піцерій у великих містах України завозять сир моцарела з Італії. Хоча при наявності бажання італійські партнери мають змогу залучити спеціалістів та надати обладнання для того, щоб саме наші молочні ферми у подальшому вже могли самостійно постачати на ринок цей сирний продукт. Ми не шукаємо контактів і не просимо допомоги, яка могла б вилитися у тісну та плідну співпрацю із іноземними партнерами. У нас є сировина, у них – досвід та сучасні технології. Чому б не об’єднати зусилля?

Сьогодні, коли є потреба у пошуку та отриманні альтернативних джерел енергії, створенні екологічно чистих підприємств наші іноземні друзі пропонують допомогу і співпрацю. Наші спеціалісти мають змогу не лише поїхати і подивитися, як працює той чи інший механізм, а й перейняти досвід і в подальшому працювати самостійно. Що ж потрібно для того, щоб отримати підтримку іноземних партнерів та інвесторів? Головне – каже Алла Анатоліївна – поставити правильні питання: що маю, чого ні; як цього можна досягти і що для цього потрібно? Плюс чіткі пропозиції по вдосконаленню праці і можна сміливо залучати до співпраці більш розвинених партнерів.

Так, у результаті роботи із італійською реабілітаційною клінікою вдалося розпочати виробництво протезів зі штучним інтелектом, який, звісно, не замінить людині частину тіла, проте дасть змогу повноцінно жити і навіть працювати. До протезування вже готують наших хлопців, які втратили кінцівки в результаті бойових дій. Ці приклади – не єдині і, маючи чітку мету, можна досягти ще більших результатів.
У напрямку розвитку бізнесу працюють і банки. Представник АТ «Укрексімбанк» розповів про діючі програми, пов’язані із розвитком експорту та підтримкою роботи підприємств. Основні напрями – поповнення обігового капіталу або закупівля обладнання для підприємства. У таких випадках банк здійснює кредитування, залежно від кожного конкретного випадку. Представники банку мають знати історію підприємства, особливості його діяльності та доходи, щоб визначити платоспроможність у разі надання кредиту. Єдиних вимог не існує – для кожного окремого випадку свої критерії, будь то величезна фірма чи маленьке підприємство. Якщо ж скористатися програмами банку захочуть представники малого бізнесу нашого району, то основними вимогами є: термін діяльності 1-2 роки, відкритість доходів, рентабельність не менше 10%, наявність чіткого бізнес-плану та бажання працювати і отримувати дохід.

Не менш корисною була інформація про гранти Європейського банку реконструкцій та розвитку для малого та середнього бізнесу. Про що йшлося? Для багатьох груп підприємців для малого і середнього бізнесу існують грантові програми допомоги, скористатися якими можуть переважно підприємства приватної власності із кількістю працюючих до 250 чоловік, що функціонують не менше двох років, мають гарну репутацію та постійний розвиток. Якщо таке підприємство має проект розвитку, вартістю до 10 тисяч євро, то банк може компенсувати 50-75% суми, вивчивши ситуацію та окресливши подальші перспективи. Однак, не можуть розраховувати на таку підтримку підприємства фінансового та страхового сектору, представники ігрового бізнесу, виробники тютюнових та алкогольних напоїв та військово-промисловий комплекс. На що ж іде фінансування? В залежності від потреби, банк може надати вам грантові кошти на залучення іноземних спеціалістів, що допоможуть краще вивчити ринок, покращити маркетинг, збудувати досконалу кадрову структуру. Також це стосується впровадження інформаційних технологій, реалізації інженерних рішень по вдосконаленню роботи обладнання та фінансування системи управління якістю, тобто, допомога в отриманні сертифікатів на реалізацію продукції.

Сучасний світ багатий на можливості, скористатися якими може кожен – було б бажання. Не варто сидіти і чекати, доки хтось прийде і все зробить за вас – дійте. Тим, більше, що все працює на вас: і банки, що розробили досконалі системи кредитування та грантові програми підтримки, і навіть іноземні партнери та інвестори, які готові йти назустріч, ділитися досвідом та допомагати в усіх починаннях. Нашим же підприємцям варто не боятися робити перші кроки і пробувати використовувати дані можливості. І тоді, можливо, саме наш район стане предметом заздрощів у плані розвитку та процвітання.

Анастасія Старовойт

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації


  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP