Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Є-ліки Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 16 листопада 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2015-10-26

Обережно вибухонебезпечні предмети!!!

З початком осінніх польових робіт громадяни все частіше виявляють на полях сільгосппідприємств та присадибних ділянках різного роду вибухонебезпечні предмети.
Як правило, подібні «знахідки» виявляють в землі під час проведення польових та земляних робіт, тому основна частина знахідок припадає на весну-осінь. Головну небезпеку у вибухонебезпечних предметах (ВНП) становлять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, тривалого перебування в землі, внаслідок взаємодії металу та вибухівки на поверхні ВНП (а їх спектр представлений доволі широко: від авіаційних бомб, снарядів, інженерних та артилерійських мін, гранат до патронів) утворюються хімічні сполуки – пікрати (зовні мають вигляд своєрідних білуватих порошкодібних наростів). Небезпека пікратів в тому, що вони здатні вибухати навіть від найменшого тертя, іскри або удару. Саме тому піротехніки – спеціалісти у знешкодженні вибухонебезпечних предметів не рекомендують не те, що самовільно діставати подібні «знахідки» із землі, але й торкатися їх. Окрім того, фахівці піротехнічної справи радять це правило застосовувати й до предметів, які за обрисами схожі на вибухонебезпечні.
Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи влади, рятувальників за телефоном 101, або правоохоронні органи за телефоном 102. Також, бажано до часу прибуття до місця події представників органів влади подбати, аби місце знахідки охоронялося, щоб виявлений Вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою дітей або людей менш освічених в даному питанні.
Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з «відлунням війни».
Знайдіть час, щоб розповісти дітям правила поводження з вибухонебезпечними предметами. Кілька хвилин, витрачених на подібну розмову, обов’язково повернуться сторицею, та стануть запорукою безпеки Ваших дітей.


Начальник Лугинського РС
Управління ДСНС України у Житомирській області
підполковник служби цивільного захисту В.М.Шанюк


  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP