Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Центр допомоги учасникам АТО Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 18 липня 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2017-10-05

З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 57 тисячі вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Лише впродовж минулих трьох діб здійснено 99 виїздів, під час яких виявлено 540 боєприпасів, у тому числі 9 авіаційних бомб.
Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 57 тис. 667 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 301 авіаційну бомбу.
Так, 29 вересня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС у Хмельницькій області вилучено та на спеціально відведеному майданчику знищено 33 артилерійські снаряди часів Другої світової війни, які було виявлено напередодні місцевим мешканцем під час риболовлі в ставку по вул. О. Ємця в м. Шепетівка Хмельницької області.
Також 29 вересня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Вінницькій області було знищено 23 артилерійських снаряди часів Другої світової війни.
Цього ж дня фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області знищили вибухонебезпечні предмети, виявлені напередодні у с. Валя Кузьміна Глибоцького району. 7 артилерійських снарядів часів Першої світової війни днем раніше знайшов місцевий мешканець у лісі під час пошуку грибів. Чоловік одразу повідомив про це місцеві органи влади та правоохоронців. Піротехніки ДСНС, що прибули на місце події, вилучили вибухонебезпечну знахідку та знищили артснаряди у встановленому порядку.
Також тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
Зокрема, на Луганщині впродовж 2 жовтня, піротехнічними розрахунками ДСНС України було перевірено 4,84 га місцевості у місті Сватове, у Марківському, Попаснянському, Новоайдарському, Станично Луганському районах. Загалом за минулу добу було обстежено 4,84 га території області, де виявлено та вилучено 26 одиниць вибухонебезпечних предметів: 2 артилерійських снаряда, 7 мінометних мін, 17 одиниць інших вибухонебезпечних предметів та 5 одиниць набоїв
Цього ж дня на Донеччині піротехнічні підрозділи обстежили на наявність вибухонебезпечних предметів 9,96 га території у м. Маріуполь, а також у Слов’янському, Бахмутському, Мар’їнському, Ясинуватському районах Донецької області. Загалом за минулу добу було виявлено та знищено 77 одиниць вибухонебезпечних предметів, а саме: 50 артилерійських снарядів, 3 мінометні міни, 22 гранати та 2 інших вибухонебезпечних предметів.
Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
розбирати вибухонебезпечний предмет.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.


В.М.Шанюк,
начальник Лугинського районний сектор
управління ДСНС України у Житомирській області


  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP