Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Є-ліки Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 16 листопада 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2018-02-09

Обрати майбутню професію школярам допоможе тестування

Останні роки навчання в школі – дуже відповідальна пора для школярів, адже однією з проблем, яка постає перед ними, є вибір майбутньої професії. На допомогу в цьому питанні дітям приходить служба зайнятості, яка надає інформаційні та профорієнтаційні послуги щодо самовизначення та отримання професійної освіти.

Протягом січня-лютого з метою визначення інтересів, схильностей, індивідуально-психологічних особливостей людини, фахівцем з профорієнтації Лугинського районного центру зайнятості проведено ряд групових уроків-профконсультацій із застосуванням психодіагностичного тестування, в яких взяли участь понад 90 учнів 9 та 11 класів Лугинської гімназії, Лугинської ЗОШ № 2 та Липниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На проведених уроках використовувались профорієнтаційні методики, а саме опитувальники Д. Голанда та Є. Клімова. Результати проведених тестів дають учням можливість класифікувати себе у світі професій та зрозуміти, до якої з груп професій вони належать, що значно полегшує прийняття рішення щодо професійного вибору. Таким чином, пройшовши тести, кожен із випускників виокремив свої основні здібності, професійні нахили, уміння та інтереси, виявлення яких є необхідною умовою подальшого успіху у тій чи іншій сфері діяльності та конкретних професіях. Більшість школярів, особливо ті, які вже визначилися з майбутньою професією, були задоволені, бо підтвердили результатами тестування правильність свого вибору.

Фахівець центру зайнятості Ольга Омельчук разом з психологами навчальних закладів також надали консультації щодо професій, які можна обрати за покликом, у відповідності із отриманими результатами та в якому навчальному закладі її можна здобути, і головне, куди в подальшому можна буде працевлаштуватися. А для більш поглибленого тестування випускникам було запропоновано відвідати районний центр зайнятості, де фахівці проведуть тестування із застосуванням комп’ютерних програм АРМ «ПрофКконсультант», АС «Оптант Плюс» та зможуть проконсультувати щодо вибору майбутньої професії.

О.В. Омельчук,
провідний фахівець з питань зайнятості


  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP