Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Є-ліки Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 24 жовтня 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2018-05-10

Польові військові навчання для шкільної молоді Лугинщини

Відповідно до концепції допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання молоді, а також Положення «Про допризовну підготовку» та з метою виконання програми предмету «Захист Вітчизни», закріплення знань, умінь і навичок на завершальному етапі навчання в 11-х класах проводяться триденні навчально-польові збори. Наказами по закладах загальної середньої освіти району було визначено провести два дні в польових умовах поблизу лісових масивів, а один день на полігоні військової частини. Отже, 8 травня учні разом із вчителями предмету «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти району відвідали бойовий полігон військової частини А 0409 у місті Новограді-Волинському. Польові військові навчання організовано районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Лугинським районним військовим комісаріатом.

Всього до участі в зборах залучено 62 юнаки та 7 дівчат, що вивчали предмет «Захист Вітчизни» по програмі для юнаків.

Програма проведення занять зі стрільб включала в себе наступні етапи для практичного закріплення набутих учнівською молоддю знань, умінь:
- спорядження магазину до автомата Калашникова АК-74;
- до бою під час дій у пішому порядку з одягненим бронежилетом та кевларовим шоломом;
- стрільба з автомата АК-74 по ростовим і грудним мішеням умовного противника.

На кожного учня, для стрільби з автомата Калашникова АК-74 виділялося по 8 патронів. Окрім учнів у проходженні етапів взяли участь: вчителі предмету «Захист Вітчизни»; Карпович Ніна Василівна, медичний працівник Бовсунівського ФАПу; старший прапорщик запасу Гуц Сергій Тимофійович, учасник бойових дій АТО, член координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання.

На вогневому рубежі сектору №1 заняття з практичних стрільб проводив заступник військового комісара Лугинського районного військового комісаріату капітан Воскобойник Руслан Дмитрович, а сектору №2 - вчитель предмету «Захист Вітчизни», капітан запасу Острадчук Григорій Григорович. Вони з кожним індивідуально опрацьовували порядок прицілювання та ведення вогню з АК-74, вказуючи на помилки і даючи практичні поради першого в житті практичного застосування військового озброєння.

В цілому день польових зборів відбувся за планом, учбова мета була досягнута, учні отримали практичні знання і досвід. Та, найголовніше, молодь відчула себе причетними до військової справи і стала на крок ближчою до захисту своєї Вітчизни.

Хочеться висловити щиру подяку старшому прапорщику Познякову Олександру Вікторовичу, виконуючому обов'язки начальника полігону військової частини А 0409, за організацію занять з навчальних стрільб з автомата Калашникова АК-74. Також подякувати Гойчук Людмилі Анатоліївній, медичній сестрі Лугинської гімназії імені В.П. Фількова та Карпович Ніні Василівній, фельдшеру ФАПу с. Бовсуни за забезпечення медичного супроводу в дорозі та під час занять на полігоні.


А.О. Бондаренко,
методист районного методичного кабінету
відділу освіти, молоді та спорту РДА  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP