Офіційний веб-сайт
Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
Урядова гаряча лінія Очищення влади Є-ліки Замовлення на кадри субсидії Енергоефективність ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ У СПРАВАХ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ Все про субсидії Калькулятор розрахунку субсидії Децентралізація влади База дітей-сиріт

Державні інтернет-ресурси:

Офіційне інтернет-представництво президента 
України Верховна рада України
Урядовий портал
Житомирська ОДА

Головна сторінка Житомирська ОДА Урядовий портал 24 жовтня 2018 р.
 

РайСЕС

Новини
 

 2018-07-17

Сезон ягід та грибів у розпалі

На даний час сезон ягід та грибів у розпалі і, напевно, більшість громадян бажає скуштувати «дари лісів». Постає запитання: як правильно обрати ці продукти, щоб вони були безпечними для здоров’я. Враховуючи даний аспект Держпродспоживслужба рекомендує:

- купувати ягоди та гриби лише у встановлених для того місцях, де здійснюється державний ветеринарно-санітарний контроль лабораторіями Держпродспоживслужби;
- вимагати від продавця експертний висновок, що підтверджує безпечність продукції;
- на територіях, що зазнали радіоактивного впливу, необхідно збирати гриби та ягоди в тих місцях, що визначені лісовими господарствами як придатні для збору.

Лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках здійснюється обов’язковий державний контроль за якістю та безпечністю усієї підконтрольної продукції, не виключенням є дикорослі ягоди і гриби. За процедурою, кожен продавець надає для дослідження зразок свого товару. Якщо показники безпеки в межах норми, то він отримує експертний висновок і може здійснювати торгівлю. В даному експертному висновку зазначається: дата видачі, інформація про продавця (прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання), вид та вага досліджуваної продукції, інформація про дослідження (радіологічні, органолептичні). Експертний висновок повинен мати порядковий номер, бути завіреним штампом лабораторії та підписом особи, що його видала. Покупець має право вимагати від продавця ознайомитись з експертним висновком на продукцію, що реалізується.

Особлива увага при експертизі приділяється радіологічним показникам, оскільки територія Житомирської області після трагічної аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року стала зоною екологічного лиха. Наслідки цієї страшної катастрофи відчуваються і в наш час. Яскравим прикладом є проаналізовані дані про радіологічні дослідження дикорослих грибів та ягід лабораторіями Держпродспоживслужби області.

За останні два з половиною роки досліджено 9782 зразка свіжих дикорослих ягід і грибів на Цезій-137 та 46 зразків на Стронцій-90. В ході досліджень зафіксовано 259 перевищень допустимого рівня радіонуклідів Цезію-137: в 2016 році – 113, в 2017 році – 123, за 6 місяців 2018 року – 23 випадки. Перевищень по Стронцію-90 не виявлено. Питома активність Цезію-137 в зазначених зразках коливається в межах 511-7200 Бк/кг при допустимому значенні до 500 Бк/кг. Перевищення даного радіонукліду переважно фіксується в Народицькому, Овруцькому, Олевському, Лугинському районах.

Спеціалісти Лугинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області закликають купувати ягоди та гриби лише у встановлених для того місцях, де продавці мають експертний висновок, яким можуть підтвердити безпечність продукції.

Держпродспоживслужба Лугинського району


  Запитання надсилайте за адресою: lugini_rda@ukr.net  
  ©2006 Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області
©2006 створення сайту ПоліссяNet ISP